Przyjazd
Wyjazd

Atrakcje w okolicy

Trasy biegowe w okolicy Karwi

Przez las biegnie szlak turystyczny, który jest świetnym miejscem na letnie spacery. Oprócz tego na terenie Karwi i Jastrzębiej Góry wytyczono ponad 32 kilometry tras do biegania, biegania na nartach oraz uprawiania Nordic Walking. 

Wyróżnić tu trzeba 3 rodzaje tras:

  • trasa zielona - najłatwiejsza i najkrótsza, długość - 5,5 km, typ - pętla, szacunkowy czas przejścia - ok. 1 h,
  • trasa czerwona, długość - 10,7 km, typ - pętla, szacunkowy czas przejścia - 2 h,
  • trasa czarna - trudna i najdłuższa, długość - 16,2 km, typ - pętla, szacunkowy czas przejścia - 3 h.

Lisi Jar - Jastrzębia Góra 

Lisi Jar stanowi cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i położony jest między Jastrzębią Górą, a Rozewiem. Ma 350 metrów długości, kiedyś posiadał około 10 km. Najgłębsze miejsce wąwozu liczy prawie 50 metrów. Zbocza wąwozu porośnięte są przez ponad stuletnie buki, które tworzą tu specyficzny mikroklimat.

U wejścia do Lisiego Jaru hrabia de Rosset wybudował pierwsze w Polsce nadmorskie schronisko turystyczne "Nad Lisim Jarem" a w jego pobliżu usytuował obelisk z orłem, który upamiętniał miejsce wylądowania króla Zygmunta III Wazy w Lisim Jarze po nieudanej wyprawie po koronę Szwecji. 

Latarnia Morska w Rozewiu 

Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj. Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. Latarnia była wielokrotnie podwyższana, a obecnie jej konstrukcję stanowi murowana podstawa i metalowa wieża. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę okolicy. 

  • Wysokość latarni: 32,7 m
  • Wysokość światła: 83,2 m n.p.m.
  • Zasięg światła: 26 Mm

Lokalizacja

60 m od pięknej plaży

Dworek Szlachecki
Wojska Polskiego 1a, 84-105 Karwia

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij