Przyjazd
Wyjazd

Atrakcje w okolicy

Trasy biegowe w okolicy Karwi

Przez las biegnie szlak turystyczny, który znakomicie sprzyja letnim spacerom. Na terenie Karwi i Jastrzębiej Góry wytyczono ponad 32 kilometry tras do biegania, biegania na nartach oraz do uprawiania Nordic Walking. Czekają na Państwa 3 rodzaje tras:

  • trasa zielona - najłatwiejsza i najkrótsza (5,5 km, typ - pętla, czas przejścia: ok. 1 h),
  • trasa czerwona (10,7 km, typ - pętla, czas przejścia: ok. 2 h),
  • trasa czarna - trudna i najdłuższa (16,2 km, typ - pętla, czas przejścia - 3 h).

Lisi Jar - Jastrzębia Góra 

Lisi Jar stanowi cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Położony jest między Jastrzębią Górą, a Rozewiem. Obecnie ma 350 m długości, kiedyś około 10 km. Najgłębsze miejsce wąwozu liczy prawie 50 m. Zbocza wąwozu porośnięte są przez ponad stuletnie, piękne buki, które tworzą tu specyficzny mikroklimat.

U wejścia do Lisiego Jaru hrabia de Rosset wybudował pierwsze w Polsce nadmorskie schronisko turystyczne "Nad Lisim Jarem" a w jego pobliżu usytuował obelisk z orłem, który upamiętniał miejsce wylądowania króla Zygmunta III Wazy w Lisim Jarze po nieudanej wyprawie po koronę Szwecji. 

Latarnia Morska w Rozewiu 

Latarnia znajduje się na Przylądku Rozewie, tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. To najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu. Na przestrzeni lat była wielokrotnie podwyższana; obecnie jej konstrukcję stanowi murowana podstawa i metalowa wieża. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu można podziwiać rozległą panoramę okolicy (wysokość latarni to 32,7 m). W  jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od najdawniejszych czasów do dziś.

Lokalizacja

100 m od pięknej plaży

Dworek Szlachecki
Wojska Polskiego 1a, 84-105 Karwia

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij